GSM:0541 227 81 75        info@akayilac.com.tr       

Yara ve Mukoza Antiseptiği Octenisept

OCTENİSEPT nedir ve ne için kullanılır?

OCTENİSEPT, etken maddeler olarak antiseptik özelliği olan oktenidin dihidroklorür ve fenoksietanol içeren antiseptik bir çözeltidir.OCTENİSEPT,Üriner kateter yerleştirilmesi dahil olmak üzere genital ve boşaltım organlarında veyakınlarında yapılacak tanısal ve cerrahi işlemlerden önce mukoz membranlar veetraflarındaki deri için ve ağız boşluğunda tekrarlanan kısa dönem hazırlık amaçlıantiseptik tedavi olarak, Tekrarlanan kısa dönem yara tedavisi desteği ve yara iyileşmesinin arttırılmasıamacıyla,Parmak arası mikozda tekrarlanan kısa dönem destek tedavisinde kullanılır.OCTENİSEPT, yaş kısıtlaması olmadan yetişkinlerde ve çocuklarda kullanılabilir.

OCTENİSEPT’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

OCTENİSEPT’i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

Eğer;Oktenidin dihidroklorür, fenoksietanolün ya da ilacın belirtilen bileşimindeki yardımcımaddelerden herhangi birisine aşırı duyarlılığınız varsa bu ilacı kullanmayınız.Abdominal boşluk (intraoperatif olarak), mesane ya da timpanik membranyıkanmasında kullanılmamalıdır. Kulak zarına uygulamayınız.

OCTENİSEPT’i aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ

OCTENİSEPT, yutulmamalı ve kazara enjeksiyon sonucu dolaşıma geçmemelidir.Derin yaraların şırınga ile lavajı sonrası cerrahi müdahale gerektiren kalıcı ödem,eritem ve doku nekrozu oluşumu raporlanmıştır.Bu uyarılar, geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız. OCTENİSEPT’in yiyecek ve içecek ile kullanılması:Yiyecek ve içeceklerle bilinen bir etkileşimi yoktur.Hamilelikİlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.Gebelik durumunda, gebe kalmış olabileceğinizi düşünüyorsanız ya da gebe kalma planınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza ya da eczacınıza danışınız. Gebelik sırasında OCTENİSEPT kullanan insanlarla ilgili güncel deneyimler herhangi bir zararlı etkiye işaret etmemektedir.Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.Emzirmeİlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.OCTENİSEPT’in emzirme döneminde kullanım ile ilgili yeterli deneysel hayvan verisi ve klinik veri yoktur. Oktenidin dihidroklorür çok az miktarda emildiği için, anne sütüne geçmediği varsayılmaktadır.

İletişim Bilgileri

  • Adres : Sümer Mah. Şehit Bülent Angın Bulvarı No:9 Öztürk Apt. 1/3 Seyhan ADANA/TÜRKİYE
  • Tel : (+90)0322 226 71 71
  • Gsm : 0532 476 90 95
  • Email : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.